Nie chceM ale muszeM

Damian/ Styczeń 5, 2014/ Pozostałe/ 0 comments

Difficulty level not set for this Post

Długo myślałem o czym najpierw napisać, czy może o coraz sławniejszych w Polsce bitcoinach, czy o wielkich możliwościach tworzenia inteligentnych domów, czy też o swoich pierwszych krokach stawianych na drodze do zostania Przegenialnym programistą RoR.

Po wstępie, który nie tłumaczy ani tytułu ani o czym ten wpis będzie….powiem, że będzie o „nowych” pomysłach, startupach, a dokładniej fenomenie Geek Carrots Girls. Dodam, że o ile sama idea jednoczenia się w grupy (niezależnie czy etniczne, wiekowe albo jak w tym wypadku podział płciowy) odpowiada mi, to wynoszenie na piedestał polskiej sceny startupowej Dziwczyny z GCG uważam za bezpodstawne. Startup polegający na zrzeszeniu grupy dziewczyn zainteresowanych technologią według mojej opinii nie rewolucjonizuje żadnej sfery życia. Przez pewien znany portal Startupowy zostały okrzyknięte nawet jednym z najlepszych startupów w Polsce. Gdzie jest jego wyjątkowość? Zmniejsza ilość spalin w atmosferze? Sprawia, że zniknie problem głodu na świecie? Oczywiście, nie każdy Startup, który osiągnie sukces musi rozwiązywać światowe problemy, ale zwykłe zrzeszenie?!

Wiem jak ciężko jest sprawić, aby idea, którą uważamy za najlepszą na świecie, rzeczywiście ujrzała światło dzienne, aby ludzie się nią zainteresowali i o niej rozmawiali. Nie chcę umniejszać niewątpliwego sukcesu GCG, który osiągnęły, bardziej zastanawiam się jak wiele naprawdę świetnych pomysłów nie wychodzi z piwnicy, o jak wielu nigdy się nie dowiemy. Kolejną sprawą jest fakt, iż polski rynek nie zawsze rzetelnie ocenia potencjał startupu. Pomysł Dropboxa powstał o wiele wcześniej i jeden z Polaków chciał go rozpowszechnić. Niestety wśród opinii znajomych jak i inwestorów nie miał szans przyjąć się w Polsce. Jak wielka to była pomyłka wiemy dzisiaj.

Czym dłużej opisuję swoje przemyślenia tym bardziej zaczynam dostrzegać jak wielką pracę wykonał dziewczyny z GCG. Oczywiście nigdy tego nie negowałem, kto kiedykolwiek sam starał się założyć własny biznes doceni każdego komu się udało…

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre user="" computer="" escaped="">
*
*