Hello World!

Albert Tomaszewski/ Styczeń 2, 2014/ Pozostałe/ 0 comments

Difficulty level not set for this Post

Nie nie nie! To nie będzie taki Hello World jak myślicie 😛 Pomyślałem, że warto jakoś się po prostu przywitać, napisać o czym będę pisał i po co. No i pewnie też [nie] chcecie wiedzieć kim w ogóle jestem.

Kłaniam się wszystkim przybyszom, którzy pofatygowali się tu trafić. Nie wiem po co, nie wiem skąd (ha, to akurat będę sprawdzał w logach), ale fajnie, że nie piszę na pusto. Pomysł bloga powstał myślę, że w dobrym momencie. Od kilku miesięcy zacząłem przygodę z linuxem. Po co? O tym kilka linijek później. Najpierw jednak może o tym, co tu da się znaleźć.

Ode mnie będzie to Linux, szeroko pojęte IT, może ciut PHP, może troszkę Androida, szczypta sieci, później może administracja serwerami… To pierwsze jest pewne. Nie mam zaplanowanych wpisów, wszystkie będą powstawały spontanicznie – kiedy po prostu zauważę potrzebę ich powstania. Czasem może się wkraść tu jakaś „dupa”, albo inne „gówno”, jednak uznaję, że skoro trafiłeś na moje podwórko, to ja sam mogę ustalać na nim zasady. Tak samo też proszę traktować formę moich wpisów – stylistyka wypowiedzi nigdy nie była moją mocną stroną – co pewnie już widać, a sam o tym nie wiem.

Ponieważ wkroczyliśmy hucznie w rok 2014, mam rocznikowo 24 lata, z czego już pewnie z 10 poświęcam komputerom 😉 Wszystko zaczęło się od HTML’a z CSSem, później PHP, javascript z jQuery, dalej bardziej zaawansowany Windows, epizod przygody z AutoIT a teraz Linux. Znając [nieskromnie] wiele na temat Windowsa trafiłem do pracy, gdzie pierwszego dnia uprzejmie acz stanowczo poproszono mnie o wywalenie Windowsa z komputera, który dostałem i postawienie Linuxa. Z tym drugim tak na prawdę rozpoczynam przygodę i nabywaną wiedzą w tym temacie chcę się głównie dzielić. „Administruję” też „maszyną”, która właśnie obsłużyła wyświetlenie tego słowotoku – mały, tani serwerek VPS.

Prywatnie jestem warszawskim słoikiem Albertem poznającym od niedawna uroki praskich uliczek. Lubię palić, jeść, pić i spać. Czasem to wszystko przed komputerem. W sieci można znaleźć mnie na FB, BloodWars, Malwersach, Google Plus i od dzisiaj tutaj!

Zdradzę małą tajemnicę – nie będę tu sam…

Jak czegoś nie dopowiedziałem pytać w komentarzach. W zasadzie to nie szczędźcie mi pracy przy przeglądaniu i odpowiadaniu na komentarze – wszystkie są mile widziane i będę starał się na wszystkie odpowiadać. Mam nadzieję, że blog ten nie umrze śmiercią naturalną.

Share this Post

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre user="" computer="" escaped="">
*
*